- Reklama -aktuálně
- Reklama -aktuálně

3D dům s výměrou nad 100 m² vybudovaný za 12 hodin

- Komerční sdělení -brilantní

Projekty budov, které se realizují pomocí 3D tisku, přibývají stále rychleji. S tím se posouvá vpřed také technologie, díky které jsou takové objekty budovány. V současnosti už není problém vytisknout větší dům s několika pokoji za 12 hodin.

Jedním z příkladů většího 3D domu, který byl hotový za 12 hodin, je nedávno vytištěný rodinný dům v americké Virginii. Jedná se o 3D stavbu organizace Habitat for Humanity, která zajišťuje dostupné bydlení pro americké rodiny s horšími finančními poměry. K tomu jsou jako stvořené právě 3D domy, které jsou nejen cenově výhodné, ale také rychle realizovatelné. Za vše mluví zmiňovaný 3D dům vytištěn za 12 hodin.

První obydlený 3D dům od Habitat for Humanity
3D domy jsou součástí strategie Habitat for Humanity jen krátce. I proto je „12-hodinový dům“ pouze druhým 3D domem svého druhu, který nechala tato organizace vytisknout. Ten první ale není obydlen, takže oficiálně první rezidenční 3D stavbou vybudovanou pod záštitou Habitat for Humanity je právě 3-pokojový dům z Virginie.

Několik útulných pokojů, výměra více než 100 m²
12-hodinová realizace 3D domu není při současných technologiích a 3D tiskárnách žádným rekordem. Vzhledem k velikosti domu se však jedná o jednu z nejrychlejších realizací tohoto druhu. 1-patrová stavba má výměru 111 m2, což je dost na to, aby se v ní mohly zřídit 3 komfortní ložnice. Součástí dispozice jsou také 2 koupelny.

Dlouhodobá trvanlivost, nadstandardní vybavení
To, že realizace tohoto objektu je z hlediska vývoje 3D výstavby krokem vpřed, potvrzuje i kvalita budovy a její zařízení. Společnost Alquist, která zajišťovala samotný 3D tisk, se postarala o to, aby byl celý dům vybaven inteligentními technologiemi. Kromě komfortu má co nabídnout také z hlediska životnosti stavby. Plusem je zejména odolnost vůči hurikánům nebo jiným přírodním živlům, což je dalším posunem ve zvyšování kvalitativní úrovně 3D staveb.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora