- Reklama -aktuálně
- Reklama -aktuálně

Home-office je největším trendem roku 2022

- Komerční sdělení -brilantní

Práce z domova je fenoménem posledních let. Potvrzuje to fakt, že 52 % lidí, kteří mají možnost pracovat z domova, ji využívá čtyři až pětkrát týdně. Až 49% lidí, kteří využívají home-office, plánují úpravy interiéru pro pracovní účely a 64% již tuto změnu udělalo.

Změna společenské situace v posledních dvou letech se postarala o růst poptávky po speciálně vyhrazených místech doma, určených pro práci – ať jde o hybridní pracovní model (kombinace práce z domova az kanceláře) nebo o trvalý home-office. Až 49 % lidí, kteří pracují z domova minimálně jeden den v týdnu plánují takové úpravy interiéru, které zohlední jejich potřebu pracovat z domova – a 64 % již tuto změnu udělalo. Denní světlo je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu ideálního domácího pracovního místa, hned po IT a kancelářském zařízení.

Práce z domova a denní světlo ovlivňují kvalitu života
Společnost VELUX se podílela na globálním průzkumu, aby zjistila, jaký mají zaměstnanci postoj k práci z domova, jakým výzvám čelí a jaké jsou jejich požadavky při tvorbě dokonalého domácího pracovního prostoru. Podle světové studie se většina respondentů domnívá, že jejich současné časové rozdělení práce mezi kanceláří a domovem je buď dobře vyvážené, nebo by dokonce chtěli pracovat z domova častěji kvůli profesionálním výhodám home office:

56 % respondentů cítí, že šetří čas dojíždění do práce,
47 % šetří peníze za stravu, oblečení a dopravu,
47 % uvedlo, že díky práci z domova jsou jejich pracovní dny flexibilnější.
Pokud jde o osobní stránku, tak:

75 % respondentů souhlasilo s tím, že práce z domova jim dává pocit větší svobody,
70 % uvedlo, že díky ní mají více volného času
a 70 % souhlasilo, že zlepšuje celkovou kvalitu jejich života.
Práce z domova a hybridní pracovní řešení s námi z dlouhodobého hlediska s největší pravděpodobností zůstanou. My však můžeme již nyní vidět jejich vliv na každou část našeho života, včetně způsobu, jakým navrhujeme, zařizujeme a vylepšujeme naše domovy. Nacházíme se v období, kdy trávíme v interiérech nejvíc času a pracovní podmínky jsou proto prioritou. Respondentům proto záleží i na:

denním světle, o kterém 6 z 10 (59 %) respondentů uvedlo, že je pro ně velmi nebo mimořádně důležité,
na čerstvém vzduchu (56 %)
a pokojové teplotě (58 %).
A přesto je jen 49 % spokojeno s množstvím denního světla ve svém současném pracovním prostoru.

Vytvořte si to nejpříjemnější pracovní místo
Vyhrazené pracovní místo napomáhá k soustředění, motivaci a dobrým pracovním výkonům. Tomu může dopomoci i větší množství denního světla, čerstvého vzduchu a jeho oddělení od dalších částí vašeho domova. Podkroví by mohlo být ideálním řešením – protože na jedné straně má výjimečnou a příjemnou atmosféru, na druhé straně pomáhá oddělit osobní a pracovní život.

Navíc vpuštění denního světla a čerstvého vzduchu do interiéru přes kvalitní střešní okno shora je jedním z nejjednodušších způsobů přeměny domácí kanceláře a zlepšení pracovních podmínek. Zdá se, že na tom něco bude, protože 16 % dotázaných již provedlo takové úpravy v podkroví, které zlepšují práci z domova.

Kromě vyhrazení zvláštního místa pro práci existuje mnoho vylepšení, která mohou přispět k vytvoření dokonalého home-office prostředí. Plánované úpravy a zásahy budou méně o nábytku a barvách – instalace nebo výměna střešních oken roste a je v pořadí třetím nejvíce plánovaným vylepšením domácí kanceláře, hned po koupi nového nábytku nebo zařízení a malování.

„Lidé žijí a pracují ve svých domovech. V některých případech se může stát, že – v závislosti na zařízení domácí kanceláře – nemají ideální přístup k přirozenému světlu a čerstvému ​​vzduchu. Prostor, ve kterém pracujeme, musí být nejen tam, kde se cítíme dobře a produktivně, ale měl by nám také pomáhat udržovat si zdraví. Zlepšení přístupu k dennímu světlu a čerstvému ​​vzduchu nebylo pro naši duševní a fyzickou pohodu nikdy důležitější než dnes,“ říká Zdeněk Okáč, Sales & Marketing support manager VELUX Česká republika a Slovensko.

Počet lidí, kteří mají zájem o instalaci nového střešního okna, ve světě stále stoupá. Je to kvůli tomu, že doma hledají další využitelné metry čtvereční a dostatek denního světla si stanovili jako prioritu při přeměně místnosti. Průzkum společnosti VELUX, The Work from Home Experience, 2021, ukázal, že 7 % dotázaných již umístilo nebo nahradilo střešní okna ve svém domácím pracovním prostoru. Dostatek denního světla a čerstvého vzduchu v místnosti ve střešními okny je totiž jedním z nejjednodušších způsobů, jak přeměnit svoji domácí kancelář a zlepšit své pracovní podmínky.

Jedná se o začátek nové éry
Práce z domova byla největším trendem v průběhu posledních pár let a jak ukazují data, zůstane v našich životech. Trend, jehož cílem je přizpůsobit naše domovy pro práci, najít work-life balance a zároveň pracovat produktivně a efektivně, však právě teď začíná. Jelikož nejbližší roky pravděpodobně strávíme pracujíc z domu, je v našem nejlepším zájmu věnovat zdravý a motivující prostor v našem domě práci.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora