- Reklama -aktuálně
- Reklama -aktuálně

11 inspirací před a po, jak přeměnit starou koupelnu na aktuální

- Komerční sdělení -brilantní

Rekonstrukce koupelny je pro celou domácnost velmi důležitým krokem. Moderní trendy v koupelnách směřují k pohodlí a efektivnímu využití místa a také se snáze udržují. Ale hlavně – nic vám nezvedne náladu tak, jak začít den v krásné a příjemné oáze čistoty.

Moderní koupelny přinášejí několik prvků, které mají pro jejich uspokojivé využívání velký význam a zároveň je rázem změní k nepoznání. V první řadě jsou obklady a dlažba, ale také vana, sprchový kout, umyvadlo a někdy i WC. Zamyslete se nad potřebami vaší domácnosti a zvažte, co nejvíce v koupelně potřebuje. Více světla? Živější barvy? Větší sprchový kout? Účinnou zástěnu, aby voda nestříkala po celé místnosti? Určitě vám při tom pomůže našich 11 příkladů renovací koupelen „Před tím“ a „Pak“.

 1. Opotřebovaná roztomilá koupelna
  Staromódní vzhled této koupelny o rozloze 5 m2, opotřebované vybavení a roztomilá výzdoba již nevyhovovaly dospívajícím dětem. Neměli také dostatek místa pro jejich toaletní potřeby. Designérka Wendy Wilson vyměnila tradiční skříňky za bambusový vzor, ​​doplnila mělčí umyvadlo s dostatkem úložného prostoru, desku z umělého kamene odolnou vůči vlhkosti a praktickou skleněnou zástěnu vany.
 2. Více světla
  Temná úzká koupelna po rekonstrukci jakoby narostla. Způsobilo to několik optických efektů. Designérka odstranila starou vanu, nahradila ji velkorysým sprchovým koutem a zůstalo místo i pro skříňky a šatník. Perlově šedé dřevěné obložení zase v kombinaci s bílými mramorovými podlahami a pracovními deskami dodává stěnám hloubku.
 3. Dramatické kontrasty
  Majitelé chtěli zastaralou a přeplněnou koupelnu broskvové barvy z 80. let změnit na prostor s čistými moderními liniemi a kontrastními barvami. Designérka instalovala poutavou stěnu za umyvadlem v texturovaných dlaždicích s kamenným vzhledem a kolem vany zvolila na stěnu dramatický antracitový odstín, aby elegantní bílá vana vynikla. Efektní vzhled podpořily krásné dlaždice od Concept Tiles, bezbariérová sprcha a moderní baterie.
 4. Mramorový efekt
  Před rekonstrukcí neměla tato koupelna o ploše 3,5 m2 téměř žádné úložné prostory, jednoduché čtvercové obkládačky měly výrazné spárovací linie, které se těžko udržovaly čisté. Obložením stěn velkoformátovými dlaždicemi s mramorovým efektem místnost získala vzdušný a luxusní nádech. Interiérový designér rozbil rovné linie použitím mramorových šestihranných dlaždic na podlaze – díky plovoucímu umyvadlu a štíhlému záchodu se spodní lištou lze vše lépe vidět i čistit.
 5. Moderní vintage
  Koupelna ve stylu Art Deco z 30. let měla už nejlepší časy za sebou. Majitelka ji vyprázdnila, ale udělala citlivou přestavbu. Zachovala dojem originálu a zároveň jej funkčně aktualizovala. Výsledkem je prosvětlená koupelna s dlažbou ve stylu vintage, vanou a deskami Caesarstone, bezrámovou sprchou a spoustou dalších fantastických prvků s ozdobnými kontrastními černými pásky.
 6. Barevná koupelna pro děti
  Staré vybavení této koupelny a smutné zemité barvy neodrážely vkus mladých obyvatel domácnosti. Designérka se snažila o svěží nadčasový design, který by oslovil tři malé děti, aniž by byl příliš infantilní. Kulatá dlažba v bílé a tmavě modré tvoří námořní pruhy na stěnách a podlaze, jakož i na přední straně vany. Dekorativní malířka Andrea Zadunaisky na stropě zobrazila noční oblohu s hvězdami. Baterií napájené světlo ve tvaru kotvy a pod ním noční světlo s pevně zapojeným pohybovým senzorem také pomáhá ospalým dětem orientovat se v koupelně.
 7. Funkční, ale stará
  Designéři učinili fádní koupelnu vzdušnější a lehčí tím, že starou prefabrikovanou sprchu ve stylu kabiny vyměnila za bezrámovou skleněnou sprchu. Bezrámové sprchy propouštějí maximum světla, což je bonus pro malé prostory. Pěkně působí také kombinace bílé stěny s tmavším mramorem a dřevěnou podlahou.
 8. Návrat z pohřební místnosti
  V původní koupelně tvořily černé obklady a dlažba více než polovinu její celkové plochy 4 m2, což způsobilo, že vypadala ještě menší, než byla. Jednoduchá vestavná vana s vlastní teakovou zástěnou dala této místnosti moderní styl z poloviny století, který si majitelé přáli. Estetiku pozvedly také baterie ve zlaté barvě a mozaika na podlaze ve tvaru včelích plastů.
 1. Sbohem, léta sedmdesátá!
  Původní květinková koupelna byla příliš rušivá a stísněná, potřebovala stylový zásah a výrazné změny. Designéři ji předělali od podlahy až po strop, nainstalovali bílé dlaždice i kachličky a bezrámový skleněný sprchový kout. Překvapivým barevným akcentem je barevná vintage vitráž na okně a obraze nad toaletou.
 2. Příliš mnoho bílé
  Když je bílé příliš mnoho, může to být na škodu. Blogerka Jen Pinkston z blogu o dekoracích The Effortless Chic při rekonstrukci své koupelny přidala potřebnou barvu pomocí modrých šestiúhelníkových dlaždic a vzorovaného běhounu tón v tónu.
 3. Koncert různých formátů kachliček
  V původní koupelně zabírala vestavěná vana prostor, který by se dal využít i lépe. Majitelé domu také chtěli změnit rám sprchového koutu a armatury z 80. let. Výměnou objemné rohové vany za elegantní volně stojící se vytvořilo místo pro delší dvojité umyvadlo, které interiérové ​​designérky vylepšily o třešňové skříňky, obdélníková umyvadla a pákové baterie. Na úžasném sprchovém koutě nás zaujala kombinace různých kachliček, která spolu dokonale ladí a vytvářejí ve sprše wellness efekt.
- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora