- Reklama -aktuálně
- Reklama -aktuálně

Zahradní jezírko je korunou zahrady. Proč uvažovat o jeho vybudování?

- Komerční sdělení -brilantní

Pokud patříte mezi šťastné majitele nemovitosti s větším pozemkem, jistě vás čas od času přepadne myšlenka na vybudování vodní plochy, která by podtrhla genius loci místa. Spíše než klasický bazén se ale v tomto případě bavíme spíše o zahradním jezírku. Proč byste o něm měli uvažovat?

Nejen estetická funkce

Koupací jezírka na zahradě jsou vděčným a nesmírně estetickým prvkem, který perfektně zapadne do okolí a dodá mu jedinečný ráz a přírodní nádech. Okrasný prvek obytného exteriéru můžete také aktivně využívat ke koupání a to klidně celoročně.

Jezírko je totiž rozděleno na část čisticí a koupací, přičemž o jeho čištění se starají rostliny, které je vhodné doplnit o filtr s účinným skimmerem. Výsadba rostlin je důležitá nejen z tohoto důvodu, ale také kvůli čistě estetické stránce. Bohatě porostlé jezírko totiž dobře zakrývá okraje jezírkové fólie, kterou jste použili při jeho budování.

Kus přírody po celý rok

Na rozdíl od klasického bazénu, který většinou po konci sezóny zazimujete a uložíte k „zimnímu spánku“, můžete zahradní jezírko využívat prakticky celoročně. To samozřejmě za předpokladu, že jste otužilci a nevadí vám chladnější voda v podzimním nebo zimním období.

Zahradní přírodní jezírko má navíc úžasnou schopnost měnit svou tvář, ale současně také celkový vzhled, náladu a charakter zahrady. A to nejen podle počasí, ale i ročního období. Navíc do svého okolí láká zástupce zvířecí říše, takže podpoříte druhovou rozmanitost vaší zahrady.

Další výhody, které jsou s koupacím jezírkem spojené

Realizace koupacího jezírka na zahradě je samozřejmě poněkud náročnější a většinou se vyplatí, když ji necháte na zkušených profesionálech. Samotná výstavba a následná údržba je pak již zpravidla jednodušší a méně finančně nákladná, než u obdobných vodních ploch. Protože má ale jezírko poměrně velké nároky na plochu a objem vytěžené zeminy, je potřeba s těmito faktory před samotnou stavbou počítat.

Vytěženou zeminou ale můžete znovu vymodelovat terén nebo jej alespoň trochu vylepšit. Zahradu tak přirozeně proměníte v oázu klidu a dynamickou krajinu s pahorky a svahy, protože si můžeme pohrát nejen plasticitou, ale následně i s rostlinami a samotnou vodní plochou, která dodá místu jedinečné kouzlo.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora