- Reklama -aktuálně
- Reklama -aktuálně

Recyklovaná 3D židle z jogurtových kelímků

- Komerční sdělení -brilantní

Kombinace recyklace a 3D tisku se již vícekrát ukázala jako efektivní možnost výroby bytového vybavení. Spojením těchto metod vzniklo již několik praktických a cenově dostupných modelů nábytku, které si našly místo v domácnostech. Nově se k nim zařadila i 3D židle zhotovená z jogurtových kelímků.

Šetrná židle z jogurtových kelímků
Židle Restool, jak byl jednoduchý, ale propracovaný 3D model nábytku nazvaný, je dílem petrohradské nábytkářské společnosti Delo. Ta se spojila s firmou 99 Recycle, která již delší dobu patří mezi průkopníky recyklace materiálů a jejich návratu do života v podobě šetrných komerčních produktů. Jejich vzájemná spolupráce vedla k návrhu zcela nového modelu 3D židle, na jejíž výrobu byly jako hlavní výrobní materiál použity vyhozené jogurtové kelímky. Ty posloužily ke zhotovení povrchu židle, který doplňuje kovová podnož.

Další recyklovaný 3D model nábytku
Model Restool není prvním kusem 3D nábytku z dílny společnosti Delo. Firma má s 3D tiskem zkušenosti díky starší kolekci stolků, které byly vytištěny z použitých plastových víček. Nová židle je tak dalším 3D modelem, jehož cílem je přispět k celosvětové snaze o redukci plastového odpadu a zároveň zvýšit důraz na šetrnější výrobu bytového vybavení pomocí techniky 3D tisku. V tomto případě byla dokonce sestrojena zcela nová 3D tiskárna, která umožnila židli lépe tvarovat.

Židle lze nadále recyklovat
Šetrnost židle Restool zvyšuje také možnost další recyklace. Zástupci petrohradské společnosti tomu přizpůsobili celkové provedení modelu, které sestává z jednoduchého sedáku s opěradlem napájejícím se na kovové podnože. Nenáročná kompozice je snadno smontovatelná i bez znalostí výroby židlí, takže majitel si ji může kdykoli složit nebo demontovat úplně sám.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora