- Reklama -aktuálně
- Reklama -aktuálně

Rodinný dům s proskleným atriem uprostřed

- Komerční sdělení -brilantní

Množství denního světla v interiéru – to je dominantní prvek luxusní vily v obci Hôrky, která se nachází pouhých 3 km od Žiliny. Velké prosklené plochy tvoří značnou část fasády rodinného domu a vdechují mu jedinečnou vizuální podobu.

Moderní vila je symbolem zdravého bydlení, protože velká okna přinášejí do příbytku nejen dostatek světla a čerstvého vzduchu, ale také solárních zisků, které majitelé mohou využít ke snižování nákladů na vytápění.

Minimalismus a elegance
Rodinný dům je situován na kopci, na pozemku o výměře 990 m2. Je určen pro 4-člennou domácnost a jeho součástí jsou prostorný obývací pokoj spojený s kuchyní, 4 pokoje, 2 šatníky a 2 koupelny. Jedná se o prémiový dům, který postavila společnost DEVELOPA s.r.o. a při jeho návrhu oslovila Ing. arch. Andreje Světka z Architec2re Světko + Česneková, s.r.o. Jeho úkolem bylo najít formu zástavby, která by využila tvaru pozemku, ale zároveň se plně přizpůsobila i území ve svažitém terénu s výhledem na město. Třešničkou na dortu tohoto inovativního projektu je soukromý kousek ráje uprostřed domu. Architekt přistoupil k stále netradičnímu řešení zástavby se zabudovaným atriem ve středu objektu formou bohatého prosklení. To umožňuje výhled z kopce na město iz prostor umístěných v hloubce dispozice. Stavbu podtrhuje současně zařízený interiér, ve kterém dominují světlé barvy v kombinaci s dekorem dřeva.

Krásně prosvětlený interiér
Velkou část této vily na kopci tvoří velké prosklené plochy, proto bylo zapotřebí zakomponovat do domu kvalitní okna. U velkoformátových otvorových výplní je nezbytná dokonalá tepelná izolace, z toho důvodu se použily okenní prvky nejvyšší řady INCON, které z hlediska technických parametrů patří k nejlepším na trhu. „Okna se skládají z 6-komorového plastového profilu a mají stavební hloubku až 84 mm. Při spojení s trojsklem přinášejí výjimečné tepelněizolační vlastnosti a jsou vhodné dokonce i pro pasivní domy,“ vysvětluje Ladislav Pavlovič, obchodní ředitel společnosti INCON. Součástí oken jsou také 3 těsnění mezi rámem a křídlem a doplňkové těsnění pod sklem, esteticky skryté odvodnění a dva uzavírací bezpečnostní body či pojistka proti chybné manipulaci. Předností těchto plastových oken jsou také kvalitní profily, které se k jejich výrobě používají. Ty díky množství použitého materiálu vynikají tvarovou a barevnou stálostí.

Spolehlivá montáž oken
Aby však okna, kterých je na tomto rodinném domě poměrně dost, plnila svoji funkci, byla nutná důsledná a odborně provedená montáž. Jinak by hrozily nepříjemnosti s tepelnými mosty, ale například i zhoršené ovládání či potíže s nastavením oken v budoucnosti. INCON spolupracuje s ověřenými montážními skupinami po celém Slovensku, které jsou pravidelně školeny a mají přehled o aktuálních trendech a postupech ve svém odvětví. „Nebylo pro nás důležité mít nejlevnějšího dodavatele, soustředili jsme se na kvalitu použitých prvků, přesnost dodání a 100% montáž. Toto je firma, která tyto naše požadavky splňuje dlouhodobě, pracujeme s nimi na projektech opakovaně. Dokáží najít technické řešení a odborně poradit i při netypických požadavcích,“ zdůrazňuje Róbert Ďurnek, jednatel realizační firmy. V obci Hôrky vyrostl originální rodinný dům s působivým výhledem pro komfortní a příjemné bydlení.


Rádi sportujete? Podívejte se na nejlepší cyklotrenažery a buďte fit v pohodlí domova.


- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora